KİTAP, E-KİTAP ve EPUB KİTAPHANECİM.BLOGSPOT.COM.TR

Bilgisayardan kitap okumaktan pek hoşlanmıyorum. Ben kitabı elime almayı, onun kokusunu içime çekmeyi, elimde tutup sayfalarını çevirerek okumayı seviyorum. Kitapla aramızda başka bir şey olmasını istemiyorum, ilçedeki iki kütüphaneye üye oldum, on beş günde bir kitap değişimi yapıyorum. Ne yazık ki aradığım kitapların çoğunu kütüphanelerde bulamıyorum. Kitapçılara sorduğumda onlar da İstanbul’dan getirmek zorunda olduklarını söylüyorlar, bazı kitapların baskılarının yapılmadığını da sözlerine ekliyorlar.

Bir kütüphanede görevli olan kişi, istediğim kitaplar listesine bakıp: “Bu kitapları çok mu aradınız?” dedi bir gün. Ben de bir daha ona listeyle gitmedim.

Epubkitaphanecim.blogspot.com’un takipçisi oldum, onlar kitapların digital baskıları çıktıkça gönderiyorlardı, uzun süredir aradığım kitapların çoğunun olduğunu gördüm, pek çok kitap indirdim. İndirdiğim kitapları bilgisayardan okumaya başladım, insan her şeye alışıyor; yok onu sevmem, bundan hoşlanmam hepsi boş! Hoşlanmadığım bir şeyi yapmaya başladım, hiç de fena olmuyor. Gerçi bazı kitaplarda baskı hataları ve yazım yanlışları var; ama onlara takılmamaya çalışıyorum.

Beğendiğim cümlelerin, paragrafların altını çizerim şayet kitap benimse. Kitap benim değilse bir kâğıda not alıp daha sonra bir deftere yazarım, şimdilerde fotoğrafını çekiyorum.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

E- Kitap beni bunlardan kurtardı, artık beğendiğim bölümü kopyalayıp açtığım boş bir sayfaya yapıştırıyorum.

Epubkitaphanecim.blogspot.com’a teşekkür ediyorum, beni e-kitapla tanıştırdığı, bilgisayardan okumaya başlamamı sağladığı için. Hepinize bol kitaplı günler diliyorum.

 

3 thoughts on “KİTAP, E-KİTAP ve EPUB KİTAPHANECİM.BLOGSPOT.COM.TR

 1. Ben de acaba bir gün bilgisayardan okuyamama inadımı kırabilecek miyim?
  Bana o kadar uzak geliyor ki. Kitapların almadan arka sayfalarını okumak, kokularını içime çekmek, sayfalarına notlar almak, seçtiklerimin kütüphanemden her gün beni selamlaması çok hoşuma gidiyor. Bir rafta soğuk duruşunu asla terk etmeyen elektronik cihazlara henüz gözüm alışamadı.
  Ama dediğiniz gibi, insanoğlu her şeye alışıyor, yapmam dediğini, gün geliyor hoplaya zıplaya yapıyor. O gün kapımı çalana kadar, kağıt kokusunun keyfine varacağım sanırım 🙂
  Keyifli okumalar.

  Liked by 1 kişi

  • Söylediklerinize katılıyorum, insana kitapların verdiği hazzı ne yazık ki digital aletler veremiyor, ama bir şekilde okumaya başlıyorsunuz. Keşke herkes sizin gibi kitaplarla içli dışlı olsa… Kitapların yeri her zaman başka olacaktır kitap severler için. Bol kitaplı günler diliyorum.

   Liked by 1 kişi

   • Doğru söylüyorsunuz. Önünde sonunda tüm inadımızı kırıp yenik düşüyoruz teknolojiye. Bizler artık kitap kokusunun tutkunuyuz. Dilerim çocuklarımızın da dijitale bir nebze olsun baş kaldırabilir. Sevgiler.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s