ŞELALE YÜRÜYÜŞÜ (KARYA KEÇİLERİ-3)

Şelale yürüyüşüne çıkmadan önce araçlarımızı park ettik ve yürüyüşe başladık. Şelaleye gidene kadar onlarca değişik ağaç gördük, hemen hepsi masal kahramanları gibiydi. İki üç ağaç bir araya gelmişti çoğunlukla.

DEĞİŞİK AĞAÇLARDAN BİRİ
DEĞİŞİK AĞAÇLARDAN BİRİ

YÜRÜYÜŞÇÜLER ŞELALE YOLUNDA
ŞELALENİN GİRİŞ YOLU
ŞELALE(TURGUT)

Turgut Şelalesi’ne gitmek için Turgut Köy’den 4.5 -5 kilometre araçla ya da yürüyerek gitmek gerekiyor. Bizler kimi zaman yürüsek de zaten Bayır’a kadar yürüyüp araçları park ettiğimiz yere geleceğimiz için kendi araçlarımızla gidip bir düzlükte konuşlandık. Sonra Şelale’ye girdik. Şelale ana yoldan 500 metre içeride bulunuyor. Şelale’ye girince bir oh çektik. Hava pek sıcak değildi. Onun için suya girmeyi düşünmedik bile. Zira 45 derece sıcakta bile şelalenin suyu soğuktur. Bizler sıcak havada şelaleye girdik ; ancak o zaman bile avaz avaz bağırdık. Şelale’de günlük ağaçları gökyüzüne doğru sanki güneşe ulaşmak istercesine uzanır. Gökyüzünü görmek zordur. Köpeklerimiz buradan çok hoşlandılar, kimi zaman karşıya yuvarlak odunlara basarak geçseler de kimi zaman ayaklarını suya sokarak ağaçların arasında dolaştılar. Burada bulunan eski bina ve değirmen eski zamanlarda buralarda yaşam olduğunu söylüyor bize, hele eski binanın karşısında bir ağaç kökü var ki, ağzından içine bakınca pek çok insan içinde gizlenebilirmiş gibi görünüyor. Buraya ancak günübirlik gelebilirsiniz, kamp yapamazsınız; suya girebilirsiniz, yürüyebilirsiniz. Hava sıcak olsa suya girmeyi düşünebilirdik ve bağırırdık, sizler suya girerseniz, bağırmayı sakın unutmayın, insanı rahatlatıyor. Şayet stresiniz varsa onu atıyorsunuz.

ŞELALEDEKİ ESKİ BİNA
ESKİ BİNANIN KARŞISINDAKİ BÜYÜK AĞAÇ KOVUĞU
ŞELALE-SULAR AKIYOR
ŞELALEDEKİ YÜRÜYÜŞÇÜLER
KARŞIDAN KARŞIYA GEÇEN YÜRÜYÜŞÇÜLER: KÖPÜK ,BADİ, BÜLENT, ŞIMARIK, SERDAR
YÜRÜYÜŞÇÜLERDEN RAHİME-ERDEM KALKAN ve KÖPÜK
BUZ GİBİ SULAR DÖKÜLÜYOR
KÖPÜK, ŞELALE SULARINDA-AĞAÇLAR ARASINDA
YÜRÜYÜŞÇÜLER KARŞIYA GEÇİYOR
YÜRÜYÜŞÇÜLERDEN AYSEL KARAOSMANOĞLU ve OYA YAVAŞ
Şelalede karşıya geçtik sonra tırmanmaya başladık, Yorulanlar ‘bizler burada sizi bekleyelim’ dediler. Bizler böyle bir şey olamaz çünkü bu yoldan dönmeyeceğiz dedik. Neyse herkes yürüyüşe alıştı. Sonra kimselerden ses çıkmadı. Kimi zaman yolu bulamayıp gittiğimiz yerden dönsek bile,Çok değişik ağaçlar, yollar gördük. Sanırım o gün en az on beş kilometre yürüdük, Bayır’ın alt tarafından araçları park ettiğimiz yere geldik. Yolda su içmiş, ceviz ve meyve yemiştik. Araçlara dönünce de öyle acıkmışız ki arkadaşlarımızdan bazıları gözleme ve tatlı yapmıştı. Onları nasıl yediğimizi bilemedik, nasıl iyi geldi anlatamam.
YÜRÜYÜŞÇÜLERDEN -RAHİME-OYA-ERDEM-KÖPÜK-BÜLENT DİNLENİRKEN
SERDAR GÜRSES ve AYSEL KARAOSMANOĞLU FOTOĞRAF ÇEKERKEN
YÜRÜYÜŞÇÜLER ŞELALE-BAYIR YOLLARINDA
BAYIR’IN ALT TARAFLARI
BAYIR’IN ALT TARAFLARI
BAYIR

Evlerimize dönünce yürüyüş yapmaktan ve gözlemeleri ve tatlıları yemekten nasıl mutluyduk. Hemen duş alıp dinlenmeye çekildik.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s