İNSANLARI KUSURLARIYLA SEVMEK

Bence bu hikayeyi bilmeyeniniz yoktur. Kimin yazdığını bilmiyorum. Ama beni çok etkileyen bir hikaye. Beni bu kadar etkilediğine göre keşke yazarını bilseydim diye düşünüyorum.

Bu hikayenin fotokopisini çektirip saklamışım. Onu bilseniz de yeniden okuyup hatırlayın istiyorum.

Vietnam’daki savaştan sonra sonunda evine dönmekte olan bir asker hakkında bir hikaye anlatılır. Asker San Francisco’dan ailesini arar.

-Anne,baba ben eve dönüyorum,ama sizden bir şey rica ediyorum, yanımda bir arkadaşımı da getirmek istiyorum. Anne babası, memnuniyetle, onunla tanışmak isteriz diye yanıt verdiler. Oğulları”.”:Bilmeniz gereken bir şey var” diye devam etti. Arkadaşım savaşta ağır yaralandı, bir mayına bastı ve bir kolunu, bir de bacağını kaybetti. Gidecek hiç bir yeri yok, onun da bizimle kalmasını istiyorum.

-Babası “Bunu duyduğuma üzüldüm oğlum; belki onun başka bir yer bulmasına yardımcı olabiliriz,

Çocuk: -Hayır, onun bizimle yaşamasını istiyorum, der.

Babası: Oğlum bizden ne istediğini bilmiyorsun,onun gibi biri bize korkunç bir yük olur. Bizim kendi hayatımız var ve bunun gibi bir şeyin hayatımıza engel olmasına izin veremeyiz. Bence bu arkadaşını unutup eve dönmelisin, o kendi başının çaresine bakacaktır, dedi. Oğlu o anda telefonu kapatır.

Ailesi ondan bir daha haber alamaz. Birkaç gün sonra San Francisco polisinden bir telefon gelir. Oğullarının yüksek bir binadan düşüp öldüğünü öğrenirler. Polis bunun intihar olduğuna inanmaktadır.

Üzüntü dolu anne ve baba hemen San Fransisco’ya uçarlar, oğullarının cesedini tespit etmek için şehir morguna götürülürler. Onu tanırlar ve bilmedikleri bir şey öğrenip dehşete düşerler. Oğullarının sadece bir kolu ve bir bacağı vardır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s